Güvenli Sürüş Eğitimleri

Motosiklet kullanıcılarının trafikteki algısını yükseltmek, onların emniyetlerine ve trafik güvenliğine katkıda bulunmak hedefiyle geliştirdiğimiz projemizin 2. etabında, 30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren İstanbul Koşuyolu'nda özel eğitim pistimizde, güvenlik donanımları kullanım bilincinin yükseltilmesi ve yaygınlaştırılması ile oluşturduğumuz özel eğitim programı çerçevesinde www.motorcudostutrafik.com.tr sitesinden tarafımıza başvuranlara verdiğimiz eğitimler 30 Eylül 2019 tarihinde tamamlandı. Yeni eğitim tarihlerimizi 2020 yılı içerisinde bildireceğiz. Motorcu Dostu Trafik teorik ve pratik eğitimlerimizde;

Güvenli ve Keyifli Sürüş

Güvenli ve keyifli bir sürüş için gerekli olan gözlem, analiz ve planlama becerilerinin geliştirilmesini, program kapsamında gösterilecek olan teorik ve pratik eğitimlerle sağlanacaktır.

Kötü Hava Koşulları

Sisli hava ve buzlu yol gibi farklı yol ve hava koşullarına göre uyulması gereken şartlar, aracı doğru kullanmanın önemi ve sürüş esnasında yapılan hataların meydana getirdiği problemler ele alınacaktır.

Farklı Sürüş Teknikleri

Statik sürüş tekniklerinden; mekanik kontroller, doğru oturuş pozisyonu, motosiklete binmek ve motosikletten inmek, devrilen motosikleti doğrultma konularına pratik eğimlerimizde yer verilecektir.

Parkur Çalışmaları

Parkur çalışmalarından; slalom, dönüşler, sollama teknikleri, viraj teknikleri, farklı fren çalışmaları, yokuşta güvenli duruş-kalkış eğitimlerimiz özel sürüş parkurlarımızda öğretilecektir.